Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Buna ziua,in urma cu 2 luni tatalui meu i-a decedat mama,iar din partea mamei mai are o sora si un frate.Cat a trait bunica mea tatal meu a fost luat in spatiu la acel imobil,mai exact sunt 2 case separate in aceeasi curte,tatal impreuna cu mama locuind intr-o casa iar bunica in cealalta,locuiesc acolo de 3 ani si in acest timp tatal meu a facut imbunatatiri in curte si casei.Intrebarea mea este cat ii revine din curte si daca acea casa ii v-a ramane tatalui meu sau se v-a imparti?
~ Conținut șters la cerere ~