Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... model notificare lichidator
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

model notificare lichidator

Buna ziua

As dori sa ma ajutati cu un model de notificare pentru lichidator prin care sa aduc la cunostinta acestuia faptul ca firma de a carui lichidare se ocupa are o creanta fata de societatea noastra, precum si faptul ca dorim ca, in cazul demararii procedurii falimentului sa depunem o declaratie de creanta.
Sa inteleg ca firma aflata in procedura insolventei are datorii catre societatea dvs? In acest caz, interesati-va daca exista un dosar deschis la tribunal pentru insolventa firmei respective, apoi depuneti o "CERERE DE INSCRIERE A CREANTEI LA MASA CREDALA". Cererea se depune in 3 exemplare la tribunal (daca nu cunoasteti sediul lichidatorului), insotita de documentele justificative si dovada de achitare a taxei de 120 lei + timbre judiciare 0,30 lei. Modelul unei astfel de cereri il gasiti pe internet.
Daca nu va descurcati, transmiteti-mi va rog, adresa dvs de email si va trimit un model.