Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Valabilitatea vizei medicului de familie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Valabilitatea vizei medicului de familie

Buna ziua.Sunt salariat la transporturi-cfr (platitor la casa de asigurari a transportatorilor),si inscris la un medic de familie tot din reteaua transporturilor.As dori sa stiu daca ma transfer la un alt medic de familie care nu face parte din reteaua transporturilor,in cazul in care am de vizat un concediu medical este valabila viza medicului de familie la care m-am transferat sau trebuie vizat de catre medicul din reteaua de transporturi? Va multumesc.
Viza pentru luarea in evidenta a certificatului este acordata de medicul de familie, in speta cel la care v-ati transferat.Nu cred ca la CFR functioneaza o regula diferita de cea pentru ceilalti salariati.
Se solicita viza medicului de familie,si cum un asigurat nu poate avea decat un singur medic de familie,viza va fi pusa de medicul pe lista caruia figurati inscris la data eliberarii cm.