avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselaciune persoane fizice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselaciune persoane fizice

un prieten a vandut mai multe pachete turistice catre mai multe persoane ,a incasat banii dar nu a mai efectuat programul.banii au luat calea dobanzilor la camatari si cu cheltuielilegenerale de administrare a societatii.la cererile celor care au achitat de a li se restitui banii nu areusit decat la putine persoane.paguba ajunge in jur de 3 m iliarde.a inchis soc.pt lucrul cu publicul.o parte din persoane i-au facut plangeri penale deinselaciune si trafic de influenta.desi situatia dureaza de cca 2 luni nu afost chemat pana acum la audieri .cateva persoaneau facut executare silita a contractului de prestari servicii.cum trebuie sa procedeze ? dorinta lui este de achita datoriile dar are nevoie de timp 3-4 luni.ca sa scape de urmarirea penala pe aceasta perioada e bine sa ceara reorganizarea sau falimentul societatii ?multe persoane il amneinta cu moartea ? cum sa procedez ?evident un avocat l-ar ajuta f.mult dar nu are bani in acest moment.dorinta lui este de-a achita sumele restante .
un prieten a vandut mai multe pachete turistice catre mai multe persoane ,a incasat banii dar nu a mai efectuat programul.banii au luat calea dobanzilor la camatari si cu cheltuielilegenerale de administrare a societatii.la cererile celor care au achitat de a li se restitui banii nu areusit decat la putine persoane.paguba ajunge in jur de 3 m iliarde.a inchis soc.pt lucrul cu publicul.o parte din persoane i-au facut plangeri penale deinselaciune si trafic de influenta.desi situatia dureaza de cca 2 luni nu afost chemat pana acum la audieri .cateva persoaneau facut executare silita a contractului de prestari servicii.cum trebuie sa procedeze ? dorinta lui este de achita datoriile dar are nevoie de timp 3-4 luni.ca sa scape de urmarirea penala pe aceasta perioada e bine sa ceara reorganizarea sau falimentul societatii ?multe persoane il amneinta cu moartea ? cum sa procedez ?evident un avocat l-ar ajuta f.mult dar nu are bani in acest moment.dorinta lui este de-a achita sumele restante .
nu cred ca infractiunea de trafic va fi retinuta. Pe de alta parte, are toate sansele sa fie trimis rapid in judecata pe inselaciune. Cum va face rost de banii care trebuie achitati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camatarie jackiss jackiss In urma cu ceva timpam imprumutat de la un cunoscut suma x. Am facut chitanta de mana cu un martor (fara notar sau imobile puse gaj) care arata in felul ... (vezi toată discuția)
Este legal asa ceva ?- imprumut cu dobanda intre persoane fizice ionut_badea ionut_badea Buna ziua, In primul radnd imi cer scuze daca am catalogataceasta problema in categoria gresita. Problema este urmatoarea: Tatal meu a luat bani cu ... (vezi toată discuția)
O problema care imi pune viata in pericol elena_ina elena_ina Buna ziua! Ma aflu intr-o situatie destul de grava si, din pacate, nu am cu cine sa ma consult, asa ca apelez cu incredere la ajutorul dvs. Acum vreo doi ani, ... (vezi toată discuția)