Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ACTIUNI DATE DE CATRE STAT
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ACTIUNI DATE DE CATRE STAT

Sant un cetatean care, ca toata lumea am luat actiuni date de catre stat, numai ca eu nu am vazut decat o singura data ca sa imi trimita prin posta dividentele, care in valoare la timpul ala faceau doar de un pachet de tigari Viceroy. Asta se intimpla prin 1996 sau 1997. Am uitat ca sa mentionez ca am depus aceste actiuni la Borsec SA. Anul asta am fost la sediul lor si am fost anuntat de catre ei ca valoarea baniilor facuti de actiuniile mele nu acopera plata unei recomandate. In toti acesti 14 ani actiuniile mele sint o porcarie contabila facuta de cei de la Borsec!? Dupa cum stim au sponsorizat o gramada de spectacole ca sa isi faca reclama si fac in continuare si sint pe locul 1.
De la contabilitate de acolo am fost informat ca sint 2 feluri de actionari in acel SA.
Unii care sint amariti ca mine, si altii care beneficiaza in totalitate de banutii mei excrocand actele SA-ului
Doresc ca sa fiu ajutat cu un sfat, poate vreun avocat sa se sesizeze si sa cistigam bani frumosi de la acesti nenorociti din acest SA.
Astept oferte si in acelasi timp sfaturi, ca ele sint cele mai de pret.
Cate actiuni aveti? Exista 265.750.151 de actiuni, din care S.C. ROMAQUA
HOLDINGS S.A. are 257.366.315 de actiuni, adica 96.845% Valoarea medie a unei actiuni este de 0,009 lei.
Alexandru Munteanu, Avocat