Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Deschidere magazin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Deschidere magazin

Buna ziua
Vreau sa deschid un mic magazin in curtea casei, si doresc unele informatii legate de acte, autorizatii , costuri.
Locuiesc cu parintii mei, si vreau sa deschis acest mic magazin in curte. Tata este proprietar.
Ce tip de societate imi recomandati, SRL, sau ce altceva?
Cat costa aut. de cosntructie? Impozitul casei trebuie sa fie la zi?
ce alte sfaturi imi puteti da?
va multumesc mul!
SRL este suficient pentru activitatea pe care doriti sa o desfasurati.
Trebuie sa va dea acordul in scris proprietarul.
care sunt costurile?