Forum Discuţii juridice Executare silită cum se pot contesta somatia si titlul executoriu emis ...
Discuție deschisă în Executare silită

cum se pot contesta somatia si titlul executoriu emis de ANAF ?

Somatia si titlul executoriu sunt trimise de ANAF pe numele persoanei care reprezinta BIROUL DE ARHITECTURA, si precizeaza termenul de 15 zile ca termen de achitare a sumelor , dar sumele reprezentand datorii ale biroului de arhitectura si nu ale persoanei reprezentant. Se precizeaza ca se poate face contestatie la instanta judecatoreasca competenta. care este continutul unei asemenea contestatii?
faceti contestatie la executare silita in instanta si cereti si proba cu expertiza contabila
Va multumesc mult,
Cu deosebita stima si respect
Ulterior, scoateti un certificat de grefa pe care il depuneti la finante, serviciul executare silita, pentru ca in perioada cat va judecati pentru a rezolva problema, sa vi se intrerupa executarea silita si sa va puteti desfasura activitatea. Ma refer la deblocarea conturilor bancare sau a oricaror alte cai de poprire a veniturilor.
Va multumesc mult,
Cu deosebita stima si respect