Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Retinere CASS din indemnizatie de revolutionar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Retinere CASS din indemnizatie de revolutionar

Sunt beneficiar al legii speciale 341/2004 in calitate de luptator remarcat, mi s-a retinut CASS la intreaga indemnizatie platita de CNAS si calculul indemnizatiei s-a efectuat gresit cf legii 287/2010,adica aplicand indicator "salariu mediu brut " care s-a inlocuit cu "castigul salarial mediu brut prin OG11/2011 prin art unic prin sintagma "salariul mediu brut pe economie utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat",raspuns primit de la Casa Judeteana de Pensii [Editat] ce ma sfatuiti, va rog ?
Gabriela Pintea, Consilier juridic