avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daune cominatorii - hotarare învestita cu formulã ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daune cominatorii - hotarare învestita cu formulã executorie.


Buna ziua,
Pot cere daune cominatorii pentru hotarare jud. din 2004 investita cu formula executorie in 2012 - punere inposesie si obligarea eliberarii titlului de proprietate, exista model de cerere ?

Alte discuții în legătură

Executare silita iuliamariana iuliamariana Buna ziua, Am o hotarare din 2002 definitiva si irevocabila, investita cu formula executorie in 2012 impotriva comisiei comunale de fond funciar, prin care ... (vezi toată discuția)
Cati ani trebuie sa mai astept un titlu de proprietate un drept reconstituit cf. legii 18/1991 Popescu-I Popescu-I 1. Am depus o cerere de reconstituire in anul 1991 (in judetul Prahova) si in acelasi an am primit o Adeverinta. In anul 2008 am obtinut o hotarare ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate snake 32 snake 32 tatal meu are o hotarare judecatoreasaca definitiva si irevocabila prin care i se reconstituie dr de proprietate asupra 15.15 ha teren si 0.8 ha padure ijnca ... (vezi toată discuția)