Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 joburi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 joburi

Buna ziua

In cazul in care o persoana are 2 joburi: unul principal (8 ore pe zi) si unul part time (4 ore pe zi). Trebuie trecut In CM si cel de-al 2-lea job?
Multumesc1
In carnetul de munca se trece doar angajarea la functia de baza. Functia de baza este cea aleasa de salariat . Pentru celalalt CIM se va elibera o adeverinta care va fi atasata la dosarul de pensie.
Functia de baza este aleasa de angajat, de regula job-ul de 8 ore, celelalte pot fi multiple si diverse.
cata80 a scris:

Buna ziua

In cazul in care o persoana are 2 joburi: unul principal (8 ore pe zi) si unul part time (4 ore pe zi). Trebuie trecut In CM si cel de-al 2-lea job?
Multumesc1

In carnetul de munca se trece numai locul de munca unde salariatul isi are functia de baza.
Multumesc!
eu.ro.lex a scris:

de regula job-ul de 8 ore

Poate avea si 2 job-uri de 8 ore.