avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas MApN pentru sotul supravietuitor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas MApN pentru sotul supravietuitor

Buna ziua!
Matusa mea are 55 ani, pensionata pe caz de boala grad III , cu 34 ani vechime ; sotul - cadru militar pensionat din 2006, cu 43 ani vechime, a decedat in 2007.
La ce varsta poate obtine matusa pensia de urmas MApN?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:43, 22 Mai 2012
Spuneti luna si anul nasterii matusii dvs. pentru a stabili varsta standard de pensionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta pentru pensie anticipata ecaterina10 ecaterina10 O femeie născută pe 30 iulie 1955,cu 22 ani vechime in muncă(comerț),la ce vârstă poate cere pensie anticipată sau anticipată ... (vezi toată discuția)
Pensie militara de urmas coldea_zoe coldea_zoe ma numesc zoe sunt din cluj si in momentul de fata sunt in pensie gradul 2 de boala si am optat pentru pensia sotului meu decedat , fost ofiter ,benefind ... (vezi toată discuția)
Salariu sau pensie? AllyD AllyD Tatal meu a fost diagnosticat recent cu tumoare cerebrala, iar decesul poate surveni in orice moment. Are varsta de 62 de ani si este salariat. In ultimele 3 ... (vezi toată discuția)