Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas MApN pentru sotul supravietuitor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas MApN pentru sotul supravietuitor

Buna ziua!
Matusa mea are 55 ani, pensionata pe caz de boala grad III , cu 34 ani vechime ; sotul - cadru militar pensionat din 2006, cu 43 ani vechime, a decedat in 2007.
La ce varsta poate obtine matusa pensia de urmas MApN?
Spuneti luna si anul nasterii matusii dvs. pentru a stabili varsta standard de pensionare.