Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca pensionar 2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca pensionar 2012

Buna ziua. V-as fi recunoscator daca ma-ti lamuri intr-o problema legata de angajarea cu CIM a unui pensionar (limita de varsta) cu timp partial (2 ore/zi) si durata nedeterminata, de catre o firma de constructii cu capital integral privat. Este corect din punct de vedere legal incheierea unui astfel de contract? In afara de somaj ce contributii nu se mai retin? Va multumesc anticipat.
Da, este legala incheierea unui astfel de c.i.m. .. se opresc toate contributiile mai putin contributia individuala pentru somaj.
Multumesc .