Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire crestere copil si incetare activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire crestere copil si incetare activitate

Cum procedez in cazul unei salariate careia ii inceteaza suspendarea CIM ( concediu crestere copil) in data de 23.05 si vrea sa-si inceteze activitatea in aceeasi zi?
Se poate face incetarea activitatii cu acordul partilor, chiar cu aceasi data.
Trebuie sa faca cerere de reluare a activitatii si de incetare a activitati cu aceeasi data...