Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... evaluator de risc fizic
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

evaluator de risc fizic

exista evaluator de risc fizic ?
si daca da va rog sa ma ajutati sa inteleg cu ce se ocupa peroana desemnata
va multumesc
Evaluator persoana fizica autorizata?
''evaluator de risc fizic ,, a aparut acum la modificarea legii 333 paza si protectie si cu aparitia normelor de aplicare a lui lg. 333
Presupun ca se refera la evaluarea riscului pentru un agent de paza si protectie, in timpul unei interventii, pentru anihilarea unor indivizi care tulbura linistea publica.
Poate fi de competenta celor din ministerul de interne. MI are cu siguranta o structura care se ocupa activitatea de ssm. Legea ssm nr. 319/ 2006 se aplica doar partial in cadrul armatei, MI, pompieri, etc. acestia avand si o lege speciala.
daca imi puteti da mai multe informatii v-as ramane recunoscatoare
va multumesc!
Daca prezentati mai multe date despre ceea ce va intereseaza, adica de unde pleaca ideea de evaluator de risc fizic, pentru ce activitati se preteaza, obiectul de activitate al firmei la care va referiti, etc. este posibil sa va putem ajuta si cu alte informatii.
Daca este vorba de agent de paza, cu siguranta puteti afla mai multe date la inspectoratul judetean de politie.