avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Serviciile judiciare si extra-judiciare gratuite
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Serviciile judiciare si extra-judiciare gratuite

Ieri,am aflat de la SAJ Bucuresti (Palatul de Justitie) cat si de la Baroul Bucuresti,ca nu se mai ofera servicii judiciare si extra-judiciare gratuite din cauza unui consilier fara nume care a intervenit si probabil a abrogat legea privind dreptul la justitie gratuita (desi Constitutia si Conventia spun cu totul altceva).
Cunoaste cineva despre ce este vorba,deoarece am vorbit cu multa lume ieri si toti erau depasiti de acest "fenomen" inexplicabil si de aceasta "abrogare" ?
Partea interesanta este ca nu-si asuma nimeni acest lucru,aceasta schimbare si nimeni nu vrea sa dea in scris.
Probabil ca urmatoarea miscare a celor ce au parte de acest abuz este CEDO...
P.S. Probabil de aici va face tovarasul premier rost de bani ca sa plateasca bugetarii:))
Ultima modificare: Miercuri, 23 Mai 2012
suspectu, utilizator
Cel mai recent răspuns: suspectu , utilizator 23:56, 23 Mai 2012
Pot sa stiu de ce a fost mutat topicul in alta categorie?
Ce treaba are topicul meu cu "Avocati si Admitere in avocatura"?
Mutati subiectul unde era ! ! !
Ultima modificare: Miercuri, 23 Mai 2012
suspectu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre aplicaþiile jocului de ºah themis themis Iniţiatorii textelor articolelor 13, 83 şi 486 NCPC au avut în vedere, în opinia mea, cel puţin două obiective. Unul declarat şi unul nu. Primul ar ... (vezi toată discuția)
Pentru avocat din oficiu raluk_s raluk_s buna ziua As dori sa va intreb daca am nevoie de o cerere pentru a cere un avocat din oficiu?:-/ Multumesc (vezi toată discuția)
Inscriere in tablou direct ca avocat definitiv. baroul cluj nicrus nicrus Buna ziua, in decembrie 2008 am promovat examenul de intrare in profesie organizat de baroul Cluj. Inainte de inscriere, mi s-a confirmat de catre ... (vezi toată discuția)