Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Serviciile judiciare si extra-judiciare gratuite
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Serviciile judiciare si extra-judiciare gratuite

Ieri,am aflat de la SAJ Bucuresti (Palatul de Justitie) cat si de la Baroul Bucuresti,ca nu se mai ofera servicii judiciare si extra-judiciare gratuite din cauza unui consilier fara nume care a intervenit si probabil a abrogat legea privind dreptul la justitie gratuita (desi Constitutia si Conventia spun cu totul altceva).
Cunoaste cineva despre ce este vorba,deoarece am vorbit cu multa lume ieri si toti erau depasiti de acest "fenomen" inexplicabil si de aceasta "abrogare" ?
Partea interesanta este ca nu-si asuma nimeni acest lucru,aceasta schimbare si nimeni nu vrea sa dea in scris.
Probabil ca urmatoarea miscare a celor ce au parte de acest abuz este CEDO...
P.S. Probabil de aici va face tovarasul premier rost de bani ca sa plateasca bugetarii:))
suspectu, utilizator
Pot sa stiu de ce a fost mutat topicul in alta categorie?
Ce treaba are topicul meu cu "Avocati si Admitere in avocatura"?
Mutati subiectul unde era ! ! !
suspectu, utilizator