Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Decizia directorului si viza de legalitate a ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Decizia directorului si viza de legalitate a consilierului juridic

Pe deciziile emise de directorul unei institutii trebuie pusa si viza de legalitate a juristului?
ar fi bine, insa nu este obligatorie.
ideea este daca juristul participa in calitate de presedinte la o comisie de disciplina, impreuna cu membrii comisiei propun sanctionarea...directorul prin decizie o aproba...si tot pe decizie sa apara viza juristului care a fost si in comisie????
nu exista o incopatibilitate in speta de mai sus?multumesc.
Consilierul juridic este functionar public?
consilierul juridic este personal contractual...poate exista o incompatibilitate in aceasta speta?multumesc