Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CO dupa incetarea concediului ingrijire copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CO dupa incetarea concediului ingrijire copil

Buna ziua! As dori sa va intreb daca se poate lua concediu de odihna imediat in ziua urmatoare incheierii concediului de ingrijire a copilului in conditiile in care am fost informata de firma ca am zile de CO restante de pe anii anteriori intrarii in concediul pre-natal. Va multumesc!
Daca va aproba angajatorul puteti sa intrati oricand in CO.
Va multumesc mult pentru raspuns! O zi buna!
Desigur, intai faceti cerere pentru reluarea activitatii si in aceiasi zi puteti intra in concediu de odihna la care aveti dreptul.Pe seama cererii dumneavoastra trebuie facuta decizie de incetare a suspendarii CIM .