Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... avansarea functionarului public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

avansarea functionarului public

va rog sa ma lamuriti:in anul 2009 am fost consilier principal,ca urmare a reducerilor in 2010 am fost retrogradat ca urmare asa zisului unui examen ca si referent superior,intrebarea ar fi cind am dreptul sa promovez si daca ,tot pe consilier principal
nu inteleg, cum adica... probabil vi s_a oferit acest post. Intrucat acum sunteti pe post de referent, inseamna ca singura posibilitate de a reveni pe post de consilier, este sa concurati pe un astfel de post, atunci cand va fi scos la concurs.Nimeni nu mai are obligatia ,si nici dv. dreptul de a deveni consilier.Singura posibilitate este sa concurati pe un post de consilier, daca va fi posibil. Acum sunteti functionar poblic, clasa a III_a, ultima gradatie.