Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Exista posibilitatea inchiderii automate a unui s.r.l. ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Exista posibilitatea inchiderii automate a unui s.r.l. prin lipsa de activitate?

In noiembrie 2003 am infiintat o firma care a functionat efectiv pana in 2008, iar de la apariatia impozitului forfetar n-am mai facut absolut nimic pe firma. Intelesesem ca firmele care n-au activitate vor fi inchise automat. M-am uitat si am vazut ca sunt datorii care cresc de la un an la altul, neavand nici un fel de activitate. Este posibil asa ceva? Stie cineva ceva despre asta? Sau trebuie sa o inchid? Sau cum sa fac?
sau creditorul va cere insolventa, lichidare [ link extern ] /

sau prescriptia daca firma nu are bunuri nu au cum sa recupereze prejudiciul.daca nu ai activitate de unde sa platesti?
olden, utilizator