Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

In eventualitatea unui divort si evident a unui partaj, procentual cit ai revine sotului care a avut in decursul casatoriei o contributie substantiala la ratele pentru apartament ( i se opreste rata direct din salariu ), asociatie ( i se opreste asociatia direct din salariu ), masina , etc. iar in general veniturile sotului sunt de 4-5 ori mai mari decit ale sotiei. Si ce masuri de precautie trebuiesc luate inainte de a inainta divort, la modul obiectiv. Va multumesc.
Sorinsen, utilizator
Contributia sotilor la dobandirea bunurilor comune se va stabili in instanta in urma administrarii probelor. Preventiv ar trebui sa va faceti rost de inscrisuri care sa dovedeasca cele sustinute anterior.