avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... DEBITE NEACHITATE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

DEBITE NEACHITATE

Daca am un debit neachitat la Finante - ca persoana fizica - si-l achit pana in 30 iunie 2012, beneficiez de ceva reduceri la dobanzi si penalitati?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 22:00, 28 Mai 2012
Nu ati precizat concret natura debitului
Numai pentru debitele existente la 31 august 2011
Daca achitati toate debitele si accesoriile (majorari si penalitati) pana la data se 30.06.2012 beneficiati de reducerea cu 25% a accesoriilor aferente debitelor care aveau termen de plata mai mic sau egal cu 30.08.2011 conform ordonantei 30/2011 pentru modificarea si completarea codului fiscal
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire penalitati la firme,daca se face plata datoriilor pana la 31 decembrie. getic2000 getic2000 Buna ziua,nu stiu daca am inteles bine din ce a zis domnul Boc intr-o zi la televiziune legat de scutirea de plata a penalitatilor firmelor daca se platesc ... (vezi toată discuția)
Og nr.30/2011 - privind modificarea si completarea codului fiscal petrescu alina petrescu alina Pentru obligațiile fiscale restante la 31 august 2011, penalitățile de întârziere se anulează sau se reduc. Despre ce obligatii fiscale este ... (vezi toată discuția)
Og30/2011 ana-alina ana-alina Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti, daca stie cineva, care este modalitatea de calcul a diminuarii penalitatilor de interziere conform OG 30/2011. Situatia din ... (vezi toată discuția)