Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... DEBITE NEACHITATE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

DEBITE NEACHITATE

Daca am un debit neachitat la Finante - ca persoana fizica - si-l achit pana in 30 iunie 2012, beneficiez de ceva reduceri la dobanzi si penalitati?
Multumesc
Nu ati precizat concret natura debitului
Numai pentru debitele existente la 31 august 2011
Daca achitati toate debitele si accesoriile (majorari si penalitati) pana la data se 30.06.2012 beneficiati de reducerea cu 25% a accesoriilor aferente debitelor care aveau termen de plata mai mic sau egal cu 30.08.2011 conform ordonantei 30/2011 pentru modificarea si completarea codului fiscal
[ link extern ]