avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indexare indemnizatie concediu maternitate?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indexare indemnizatie concediu maternitate?

Buna ziua,
Am o intrebare:
Se mai indexeaza indemnizatia de maternitate dupa 90 de zile? Daca da, cu ce procent?
Nu am reusit sa aflu daca legea care spunea acest lucru (acum cativa ani) mai este in vigoare.

Daca se indexeaza va rog sa-mi spuneti si baza legala .

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:00, 29 Mai 2012
Nu exista niciun act normativ care sa prevada asa ceva ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suprapunere indemnizatie concediu maternitate cu indemnizatie crestere copil Ktin1 Ktin1 Buna ziua, Nu sunt lamurit daca este o problema ca am beneficiat eu de indemnizatie crestere pentru primul copil si sotia de indemnizatie maternitate pentru ... (vezi toată discuția)
Minim valoare avans suciu_diana suciu_diana Buna ziua, exista niste limite legale minime sau/si maxime privind avansul din salariu? daca da, care sunt acelea si care ar fi baza legala? Multumesc. (vezi toată discuția)
Ccm aldeea12 aldeea12 Buna ziua, sunt gravida si am gasit o clauza in Contractul colectiv de munca unic national, articolul 66 (1), conform careia societatea la care lucrez trebuie ... (vezi toată discuția)