Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indexare indemnizatie concediu maternitate?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indexare indemnizatie concediu maternitate?

Buna ziua,
Am o intrebare:
Se mai indexeaza indemnizatia de maternitate dupa 90 de zile? Daca da, cu ce procent?
Nu am reusit sa aflu daca legea care spunea acest lucru (acum cativa ani) mai este in vigoare.

Daca se indexeaza va rog sa-mi spuneti si baza legala .

Multumesc!
Nu exista niciun act normativ care sa prevada asa ceva ....