Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Incasarea pe nedrept a subventiei din ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Incasarea pe nedrept a subventiei din agricultura.(APIA)

O familie ,cu noua copii .
Parintii decedeaza. Se face succesiunea. Actele de avere ale parintilor sunt luate de catre unul dintre fii,care se prezinta cu ele la Primarie si apoi la Apia,acum cinci ani. Se prezinta a fi singurul mostenitor si....de atunci incaseaza SINGUR SUBVENTIA.
Terenul este ingrijit de toti mostenitorii si este folosit,prin intelegere,ca pasune si faneata,de catre un satean,pentru animalele sale.
De cinci ani fiul cel lacom incaseaza subventia si refuza sa o imparta frateste celor in drept,asa cum s-a stabilit la succesiune.
Va intre:
Unde ma adresez pentru a intra in posesia unui duplicat al sentintei de la succesiune si cum sa rezolvam pentru a face dreptate , in aceasta problema ??
O seara fericita !
Cu respect , Petrica Leah
Spuneati ca s-a facut succesiunea, deci aveti certificat de mostenitor in care se vede clar fiecare cat mosteneste. La apia trebuia sa se prezinte cu acel certificat. Sau decesul a survenit dupa ce a depus titularul actului de proprietate actele la apia si de aceea apare o singura persoana? Puteti merge la cei de la apia si sa le explicati situatia.