Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTARE SILITA
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTARE SILITA

Buna dimineata.Am si eu o problema si nu stiu ce este de facut.Va relatez mai jos taota situatia: in anul 2008 am facut un imprumut de 5000euro la banca si am platit pana in 2010.Am ramas fara serviciu si nu am avut de unde sa mai platesc.Ieri am primit o instiintare de plata in valoare de 2564.21 euro,de la firma SC SA societate specializata in recuperarea de creante fiind imputernicita de banca,suma ce trebuie achitata in termen de 3 zile.Daca nu achit se recurge la executarea silita a bunurilor mobile,imobile,proprirea tuturor veniturilor prezente si viitoare,indiferent daca sunt gajate sau nu.Eu stau cu chirie si nu am nimic pe numele meu.Sunt angajat pe perioada determinata pana la sfarsitul anului pe un salariu de 800 ron.Ce poate sa imi faca? Va multumesc. Astept un raspuns urgent.

[editat numele sc si a bancii]
gi-jane2, moderator
poprirea veniturilor din salarii (se va retine 1/3 din salariu)