Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... pasii care trebuie urmati pt carte funciara pt o ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

pasii care trebuie urmati pt carte funciara pt o constructie construita in 1992 fara autorizatie de construire

buna ziua ,
tata in 1992 undeva la tara a construit 2 camere de locuit pe un teren la care are titlu de proprietate fara sa aiba autorizare de construire .
La aceste 2 camere facute din paianta a obtinut contract de la renel,telefon fix , etc ...in 1999 a obtinut o autorizare de extindere si a mai construit 3 camere din chirpici.mentionez ca are titlu de proprietate din 1990 sau 1991 iar din 1992 locuieste acolo neintrerupt .
Solicitaţi primăriei de la locul situării imobilului certificat constatator conform prevederilor art . 55, al.1 indice 1 din legea nr. 7/1996 rep. şi modif.