Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina ridicata fara aviz dintr-o parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina ridicata fara aviz dintr-o parcare

Buna ziua mi s-a ridacat masina dintr-o paracare din fata blocului fara a primi nici un aviz si fara ca masina sa impedice desfasurarea traficului....Motivul zic ei este pt ca au primit o reclamatie de la un vecin ca masina este parasita....ce este drept masina nu am mai mutato din parcare de 2 ani....insa nu am primit nici o instintare de la ei ca ar trebui sa o mut.....mi se pare un abuz....ce pot sa fac ???HELP....multumesc frumos !!!
Va adresati serviciului specializat din primarie si solicitati sa vi se comunice temeiul legal in baza caruia a fost dispusa masura ridicarii autovehicolului
Autovehiculul detinea montate placutele de inmatriculare?
Da detinea placute de inmatriculare !!!!