Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pastrare acte in modalitate electronica legala sau ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pastrare acte in modalitate electronica legala sau ilegala

buna ziua,
exista posibilitatea pastrarii dosarelor lunare ale asociatiei (cele intocmite pentru plata intretinerii si alte acte lunare) si in format electronic (ex. scanare, copiere)?
in lege nu gasesc o interzicere.
va multumesc
Puteti sa le tineti cum vreti dv., dar musai sa aveti si un dosar pe hartie in arhiva.
E cazul sa spun ce se poate intampla la caz de urgenta?

multumesc foarte mult elga 50.