Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cum voteaza membrii BESV
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cum voteaza membrii BESV

sunt membru al unui besv,si vreau sa votez.mentionez ca sunt trecuta in lista permanenta a sectiei unde imi voi desfasura activitatea.mai trebuie sa fac radierea din lista permanenta si sa ma inscriu in lista suplimentara?cum nu am mai fost membra intr-o comisie de votare cum efectuam radierea?in dreptul persoanei,la rubrica semnatura scriem radiat si motivul,sau taiem cu o linie?
Daca sunteti pe lista permanenta a sectiei in care o sa fiti membru votati pur si simplu pe acea lista.
Ar fi trebuit sa va inscrie in lista suplimentara doar daca aveati domiciliul in localitatea respectiva, dar nu in aria de competenta a sectiei de votare a carei membru sunteti.