Forum Discuţii juridice Achiziţii publice GARANTIE DE PARTICIPARE
Discuție deschisă în Achiziţii publice

GARANTIE DE PARTICIPARE

Buna ziua!
Doresc sa ma ajutati cu o problema referitoare la o licitatie la care am participat. In caietul de sarcini scria:"Se va constitui în suma fixa în valoare de 1000 lei prin orice instrument de garantare conform celor prevazute la art.86 din HG nr. 925/2006" si am platit, conform legii, 500 lei , fiind IMM. Am fost respinsi (noi si inca 3 participanti) in baza art. 333, al.3, lt.b din HG 925/2006. este legala respingerea sau o putem contesta? Astept cat mai repede raspunsul D-voastra. Multumesc!
In cazul in care impreuna cu celelalte documente depuse, ati facut dovada ca sunteti IMM, puteti contesta.
Puteti contesta daca ati depus dovada de IMM, asa cum a spus colegul bfcoby, in masura in care garantia depusa respecta si forma si valabilitatea ceruta prin fisa de date, fiind vorba doar de cuantum.