Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... obtinere asutorizatie extindere constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

obtinere asutorizatie extindere constructie

buna ziua
As dori sa fac o camera lipita de casa .Care sunt actele necesare obtinerii aprobarii acestei constructii si ce costuri implica .Mentionez ca avem cadastru ,intabulare,plan topografic facute recent .Multumesc
In primul rand obtinerea certificatului de urbanism. In functie de acesta obtineti autorizatia de constructie ( extindere). In certificatul de urbanism se vor mentiona ce documentatie trebuie depusa.In privinta pretului, consultati un specialist in domeniu.