Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor concediu postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor concediu postnatal

Dupa terminarea concediului postnatal (dupa 3 luni) ce pasi trebuiesc urmati in raport cu angajatorul (institutie publica) si ce legi se aplica?
Depuneti cerere pentru concediu de crestere a copilui in varsta de pana 2 ani si indemnizatie!
1. Depinde ce doriti sa faceti in continuare.

2. Daca doriti sa intrati in CCC pana la 1 an sau 2 ani faceti cerere catre angajator si apoi depuneti actele la Primarie (v. OUG 111/2010 privind concediul şi indemnizaţia lunarã pentru creşterea copiilor).