Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare

Buna ziua!!

As dori sa stiu daca exista termen pentru depunerea unei contestatii la executare.
In principiu, termenul in care puteti formula contestatie la executare este de 15 zile de la data cand ati luat la cunostinta despre actul de executare pe care il contestati. Totusi, depinde impotriva carui act de executare formulati contestatia.
Este vorba despre o somatie al executorului judecatoresc care in baza unei sentinte procesul fiind cu o banca are o sentinta definitiva.Eu am domiciliul la adresa mentionata dar
si adresa flotant in alta localitate unde m-am aflat mai mult timp astfel nu am primit somatia decat dupa o luna adica pe 25.05.2012.Mai pot sa fac contestatie la executare sau ce este de facut.
Va multumesc
Termenul este de 15 zile de la data primirii somatiei, in acest caz. Sunteti in termen, puteti formula contestatia la executare.