Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... concubinaj in Italia- rezidenta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

concubinaj in Italia- rezidenta

buna seara,as vrea sa stiu daca este recunoscut concubinajul in italia,,adica eu si viitoarea mea sotie ,daca ma ajuta la rezidenta ,ea are deja .mersi mult
In Italia nu este recunoscuta uniunea consensuala. Daca sunteti cetatean român, nu vad cum ar putea sa va ajute o eventuala recunoastere a uniunii consensuale