Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare

Buna seara !
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie?! Am nevoie de Anexa la Decretul 92/1950, pentru judetul Calarasi-Oltenita.
Am incercat la Arhivele Nationale si mi-au spus ca nu au aceasta Anexa, m-am consultat si cu cativa avocati care mi-au spus sa incerc pe un site www.cdep.ro si nu am gasit decat lista imobilelor si a fostilor proprietari din Bucuresti.
Multumesc frumos!
P.S. Nu sunt de profesie si imi este oarecum dificil sa ma descurc.
Adina
buna seara !
informatia necesara nu o gasiti decat la Arhivele Guvernului din pacate.
trebuie sa le adresati o cerere scrisa si sa asteptati vreo 2 -3 luni raspunsul tot scris acasa.
alta solutie la problema dvs eu nu cunosc. poate vor fi si alte pareri pertinente.
Va recomand sa consultati arhiva de Monitoare Oficiale din anul 1950, in cadrul Bibliotecii Nationale. Cu siguranta veti gasi si inventarul imobilelor pe care le cautati (daca e vorba de nationalizare).
Adresa
Sediul Central
Str. Ion Ghica nr.4, sector 3, Bucuresti
Tel: 021 314 24 34; 021 314 24 33; 021 315 70 63
Fax: 021 312 33 81
E-mail: go@bibnat.ro Web: [ link extern ]
Program: zilnic 8.30-20 Luni si sambata: 9-17
SALA "VIRGIL MADGEARU" - Etaj III Sediul Central (statistica; demografie; economie politica;

BEJENARU PETRU, Expert judiciar
Incercati la primarie. Ele detin aceste inscrisuri. Important este sa vi le dea.
Da, si eu recomand consultarea monitorului la Biblioteca Nationala.

Adresa data dee ATET_R nu mai este de actualitate, noul sediu fiind cel din fata Tribunalului Bucuresti. La etajul doi gasiti presa si monitoarele.