Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... La euro se poate adauga TVA ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

La euro se poate adauga TVA ?

Functionez intr'un spatiu inchiriat ,primesc factura ptr. chirie in euro la care mi se adauga si TVA,este legal ? Eu platesc in prezent euro cu tot cu TVA la o valoare de 5,10 lei. ,pana in prezent l'am platit din 2008 la o valoare de 4,5 lei .De ce se adauga TVA la valoarea euro ?X-(
Se factureaza chiria transformata in lei si tva, daca cel care factureaza este inregistrat in scopuri de tva.
George David, Contabil