avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1106 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... La euro se poate adauga TVA ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

La euro se poate adauga TVA ?

Functionez intr'un spatiu inchiriat ,primesc factura ptr. chirie in euro la care mi se adauga si TVA,este legal ? Eu platesc in prezent euro cu tot cu TVA la o valoare de 5,10 lei. ,pana in prezent l'am platit din 2008 la o valoare de 4,5 lei .De ce se adauga TVA la valoarea euro ?X-(
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 14:22, 8 Iunie 2012
Se factureaza chiria transformata in lei si tva, daca cel care factureaza este inregistrat in scopuri de tva.
Ultima modificare: Vineri, 8 Iunie 2012
George David, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Baza impozabila tva curs de schimb Alina Contabila Alina Contabila Care este cursul de schimb la care se inregistreaza o factura de achizitie intracomunitara in situatia in care pt aceasta achizitie s-a platit si un avans? ... (vezi toată discuția)
Chirie facturata fara tva cry_mitroi cry_mitroi Buna ziua, Am o societate comerciala neplatitoare de TVA si am inchiriat un spatiu comercial de la o alta societate comerciala platitoare de TVA.In urma ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara autoturism Iulian MANEA Iulian MANEA In cazul cumpararii unui autoturism dintr-un stat membru UE acesta se factureaza cu sau fara TVA? (vezi toată discuția)