Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de inchiriere

Buna dimineata
Mama mea detine un apartament pe care doreste sa-l inchirieze. La admin financiara i s-a spus ca nu este posibil decat daca semneaza si tatal meu . Acest lucru nu este posibil deoarece tata locuieste de mai mult timp in provicie pentru a avea grija de bunicul meu care este grav bolnav si nu il poate lasa singur . Cum am putea incheia acest contract fara a fi necesar ca tata sa vina sa semneze?
Multumesc
tatal dvs poate face procura la notar mamei dvs acolo in provincie unde este si va trimite prin posta
Tatal dvs poate incheia procura autentificata in favoarea sotiei