Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... abuz banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

abuz banca

In situatia in care banca la care am un imprumut a fcaut o polita de asigurare in numele meu, fara acordul meu si mi-a debitat contul personal ce actiune am la dispozitie pentru recuperarea prejudiciului?

Multumesc.
Depinde de conditiile contractuale, personal am vazut contracte de credit in care banca avea stabilit dreptul de a incheia o polita de asigurare in numele imprumutatului si cesionata in favoarea ei.
Verificati in contractul de imprumut daca este stabilita o astfel de clauza.