Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Impozit PFA si II
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Impozit PFA si II

Ziua buna,
Doresc sa stiu in situatia in care imi fac un PFA sau II si declar o suma minima de venit, daca, sa zicem ca 2-3 luni nu am incasari, se plateste impozit?
Adica daca cateva luni nu am activitate, mai platesc impozit doar ca sunt PFA?
In cursul anului impozitul se plateste trimestrial in raport de veniturile, cheltuielile si venitul net estimate si declarate prin formularul 220. In anul urmator se regularizeaza platiel in plus sau minus.