avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbarea unui contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbarea unui contract de vanzare cumparare

se poate schimba un contract de vanzare cumparare a unei case de catre mama catre fiica tinand cont vanzatorul are drept de abitatie pana la moarte iar cumparatorul a fost casatorit in momentul cumpararii casei??? sau se poate scoate sotul ficei din contract ??

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare izabella651 izabella651 bunica mea i-a facut un contract de vanzare cumparare pe casa mamei mele.mama fiind casatorita . bunicii au drept de abitatie pana la moarte ... dar cum ... (vezi toată discuția)
Vreau si eu sa-mi spuneti ce sa fac lili2008 lili2008 bunica mea a murit in anul 1998.avea impreuna cu bunicul meu o casa cu teren in oras.bunicu i-a dat mamei mele pe act de mostenitor facut la notar o jumatate ... (vezi toată discuția)
Mostenire ContSters215112 ContSters215112 Mama mea a fost casatorita 3 ani cu barbatul cu care a trait inainte timp de 15 ani in concubinaj. Nu au avut copii impreuna, fiecare dintre ei avand din prima ... (vezi toată discuția)