Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort de comun acord nesemnat de judecator e valabil?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort de comun acord nesemnat de judecator e valabil?

buna seara,cazul incepe asa: decid sa divortez merg la un notar si incep formalitatile,specificind ca nu pot ramine in tara mai mult ,si daca se poate realiza divortul de comun acord,fara a fi prezenta eu ,ci doar sotul.TOTUL IN REGULA ca dupa 8 luni de asteptare sa primesc raspuns ca el a rezolvat partea lui iar eu am obligatia sa recuperez actele de la tribunal.........eu nu am mers pentru ca lucrez in afara tarii,dar a facut cineva acest serviciu si asa eu detin actele de divort originale dar nu sunt semnate.CE SA FAC IN ACEST CAZ?#-o
buna ziua, va multumesc!
Daca aveti nevoie de hotarare, puteti face o procura speciala cuiva ( sau sa nagajati un avocat ) care sa va legalizeze hotararea si sa v-o trimita