Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Raspunderea magistratilor - leg.24/2012
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Raspunderea magistratilor - leg.24/2012

inrebare 1 : pot cere cercetarea disciplinara a unui magistrat, in termenul de 1 an de la fapte(fapte din iulie 2011), in baza legii 24/2012 ?? sau se va ancheta doar in baza art 99 din leg. 303/2004??
intrebare 2 : pot cere cercetarea disciplinara a unui magistrat, a depasit termenul de 1 an ( fapte din Martie 2011), insa sa invoc cercetarea disciplinara pe articole din noua lege 24/2012??
va multumesc
mjion, utilizator
Domnule inginer , poti face orice plangere impotriva unui magistrat ... Dar este ca si cum nu ai face ! ,, EI '' , adica acesti ,, dumnezei '' ( cum zice Mircea Badea ) sunt in afara oricarei legi !
In tara asta de la marginea Europei ( din toate punctele de vedere) nu exista administratie sau mai bine spus exista doar o administratie corupta pana in maduva oaselor ! SUCCES !