Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare

Buna ziua.Va rog frumos sa dati un sfat in urmatoarea problema>Sunt incadrat ca statistician medical la un spital,nu sunt asistenta , cu un salariu net de 800 Ron.
In anul 2006 am terminat facultatea la ID obtinand diploma de Inginerie economica, specializarea inginerie economica in agricultura.Intrebarea mea este, daca se poate folosi aceasta diploma in cadrul spitalului, eventual prin transformarea postului, sau incadrarea in alt post cu salariul mai mare,cu aceeasi domeniu de munca , acind in vedere faptul ca peste 7-8 ani ma pensionez.Ma gindesc ca cineva cu studii superioare incadrat are salariul mai mare.Cu deosebita stima.Multumesc.
Este fara obiect inaintarea unei astfel de cereri ,motivele le-am expus destul de clar,nici transformarea unui post fix dintr-un compartiment medical intr-un post TESA si nici suplimentarea statului de functii aprobat mai ales cu un post TESA nu au corespondent in realitatea practica dintr-un spital de stat in prezent.
Daca utilizatoarea doreste sa depuna o astfel de cerere ,este dreptul dumneaei sa o faca....
ContSters136493, utilizator