Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trimitere prin posta ordonanta de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trimitere prin posta ordonanta de plata

Vreau sa trimit o ordonata de plata (119/2007- val datorie 4600 lei) prin posta posta catre judecatorie, si nu sunt sigur ce ar trebui sa scriu la adrs destinatarului (judecatoria).

Trimit scrisoarea recomandata si la destinatar trec adrs judecatoriei si sectia comerciala ???

Multumesc
este suficient sa mentionati pe plic ca destinatarul este judecatoria. Nu exista sectie comerciala din octombrie 2011.
Pentru a avea certitudinea ca a fost primita expediati cererea prin scrisoare cu confirmare de primire.
Multumesc pt raspunsuri.