avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trimitere prin posta ordonanta de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trimitere prin posta ordonanta de plata

Vreau sa trimit o ordonata de plata (119/2007- val datorie 4600 lei) prin posta posta catre judecatorie, si nu sunt sigur ce ar trebui sa scriu la adrs destinatarului (judecatoria).

Trimit scrisoarea recomandata si la destinatar trec adrs judecatoriei si sectia comerciala ???

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Serghei_B , utilizator 18:21, 14 Iunie 2012
este suficient sa mentionati pe plic ca destinatarul este judecatoria. Nu exista sectie comerciala din octombrie 2011.
Pentru a avea certitudinea ca a fost primita expediati cererea prin scrisoare cu confirmare de primire.
Multumesc pt raspunsuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program de vizita larisa2685 larisa2685 Buna ziua, am si eu o nelamurire.tatal are program de vizita o data pe saptamana la domiciliul mamei,adica al meu.eu am domiciliul in strainatate si resedinta ... (vezi toată discuția)
Recomandata cu confirmare de primire catre judecatorie standan54 standan54 Pot trimite o recomandata cu confirmare de primire la judecatorie dar adresa expeditorului de pe plic sa fie alta decat cea de pe formularul de ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare in judecata expediata prin posta- lamuriri marusca marusca Doresc sa dau in judecata Casa Judeteana de Pensii pentru neplata unor drepturi banesti.Pot trimite cererea de chemare in judecata prin posta recomandata cu ... (vezi toată discuția)