Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA spatiul comercial si TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

spatiul comercial si TVA

Persoana fizica intentionez sa cumpar un spatiu comercial situat intr-un bloc nou la parter direct de la dezvoltator. As vrea sa fac un mic magazin alimentar. Cum ar fi mai bine? Sa-l cumpar pe persoana fizica, apoi sa-mi fac firma si sa-l pun la dispozitia firmei cu contract de comodat sau sa-mi fac mai intai firma si sa-l cumpar direct pe firma pt. a deduce ulterior TVA-ul? multumesc anticipat pt. raspunsuri
Bine ar fi sa il cumparati pe societate. Dupa cumparare orice imbunatatire pe care o veti aduce va fi cheltuiala deductibila.