Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum se depun actele la dosar?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum se depun actele la dosar?

se depun numai prin intermediul registraturii si in timpul sedintei de judecata la termen?
dosarul se judecase,termene cu sedinte publice nu au mai fost
cum au ajuns probele la judecator?
este legal?;)
Poate a ajuns in sala dupa strigarea cauzei si s-a reluat dosarul sau poate a depus concluzii scrise la care a atasat acte doveditoare. Nu ne explicati exact despre ce este vorba, dar cam astea ar fi variantele.
In mod normal, daca ajung acte in dosar dupa ramanerea in pronuntare - acte care nu au fost comunicate partii adverse si nu au facut obiectul unor dezbateri contradictorii - acestea nu pot fi avute in vedere de catre judecator.

Daca aceste acte au stat la baza solutiei date de catre judecator atunci trebuie declarata cale de atac.
actele la doar se depun inainte de termen, sau la termen cereti amanare pentru depunerea actelor
atunci, in sedinta respectiva trebuia sa se dea pronuntarea, insa judecatoarea nu avea la dosar concluziile, drept pt care a amanat termenul de pronuntare
partea parata a depus concluziile si o proba pt sustinerea concluziilor fara a trece prin registratura
inseamna ca avocatul a mers direct la judecator cu actele? au facut si alte discutii favorabile castigarii procesului? este legal?
mentionez ca nu am mai fost prezenti in fata instantei de cand s-a stabilit pronuntarea
pt pronuntare au urmat apoi patru amanari