Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sentinta penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sentinta penala

stie careva cum pot sa imi vad care este sentinta penala
Ar fi trebuit sa vi se comunice de catre instanta.

Puteti merge la arhiva instantei unde s-a judecat dosarul si sa intrebati daca s-a redactat sentinta si sa solicitati comunicarea acesteia.
puteti verifica pe portalul instantelor de judecata
[ link extern ] /
introduceti nr dosarului sau numele si prenumele
cyan, moderator
Pe portalul instantelor apare doar pronuntarea, nu si sentinta cu motivarea solutiei date de instanta.

Banuiesc, ca pe utilizator il intereseaza sentinta cu motivarea solutiei nu numai solutia din dosar.
nu mai tin minte nr dosarului iar numele nu vad unde sa il scriu
accesati pagina web [ link extern ] /
alegeti judetul/localitatea unde se afla judecatoria, click pe judecatorie, in meniul din stanga accesati "dosare", daca nu va amintiti numele dosarului introduceti numele si pronumele in casuta "Parte".
cyan, moderator