avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Import produse EU-norme
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Import produse EU-norme

Buna ziua!

Doresc sa aduc in Romania cateva produse(cosmetice+suplimente alimentare) de la o firma producatoare din Germania, in scopul comercializarii in magazine proprii. Unde pot gasi ceva norme legale, vis a-vis de autorizare, etichetare inainte de comercializare?

Merci!:)

Alte discuții în legătură

Magazin online cu ceai manusa manusa Buna ziua, doresc sa-mi deschid un magazin online cu ceai adus din china(o sa fie reprezentanta unui brand din USA) si as vrea sa stiu daca trebuie sa am ... (vezi toată discuția)
Traduceri etichete produse cosmetice fabiana25 fabiana25 In cazul in care doresc sa comercializez produse cosmetice (ma refer la produse pentru unghii cum ar fi geluri uv, accesorii, etc)cum trebuie sa procedez cu ... (vezi toată discuția)
Autorizatii necesare cosmetice handmade Sun01 Sun01 Buna ziua! Poate cineva sa ma ajute cu etapele necesare pentru autorizare in vederea producerii si comercializarii intr-un magazin online a produselor ... (vezi toată discuția)