Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PENSIE ALIMENTARA ;TATAL IN NORVEGIA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PENSIE ALIMENTARA ;TATAL IN NORVEGIA

am o mare dilema constand in faptul ca tatal copilului meu lucreaza in norvegia si as dori sa stiu cum trebuie sa procedez pt a mari pensia alimentara a minorului aflat in intretinerea mea. as dori sa procedez la marirea pensiei de intretinere. mentionez ca am avut o intelegere pe 5 ani, care acum a expirat si stiu locul de munca sau orasul in care acesta lucreaza. oare ambasada ma poate ajuta in acest sens de a afla locul de munca???????pana acum a platit doar 100 euro lunar, salariul lui fiind de cateva mii de euro:(... norvegia nefiind membra a ue, cam care ar fi procedura pe care trebuie a o urmez???? multumesc anticipat pt sfat!!!

[editat de moderator-scrierea cu majuscule contravine regulamentului de postare]
gi-jane2, moderator