Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... MAJORARE PENSIE ALIMENTARA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

MAJORARE PENSIE ALIMENTARA

DORESC SA INAINTEZ O CERERE DE MAJORARE PENSIE ALIMENTARA.
INTREBAREA MEA ESTE , DACA FOSTUL SOT SA RECASATORIT SI ARE UN COPIL DIN CASATORIA ACTUALA SE VA MAI PUTEA FACE O MARIRE DE PENSIE SAU SE INPARTE INTRE CEI DOI COPII, DIN PRIMA SI A DOUA CASATORIE?
Procentul se va micsora, pt copilul dvs va plati max 16.5%, insa ca si suma poate fi mai mare, daca veniturile i-au crescut.
:offtopic: Va rog, nu mai scrieti cu litere majuscule, contravine regulamentului, multumesc.
Pensia de intretinere poate atinge plafonul maximal prevazut de Codul civil, in speta 16, 5 % din venitul net realizat .