Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

In 1996 a decedat tatal meu care dealtfel era divortat de mama din 1985 si nu s-a facut succesiunea care sant partile fiecaruia dintre noi,eu mai am doi frati.Avem un apartament cu 4 camere luat in rate pe 20 de ani iar ultimi 6 ani i-am platit eu plus ca eu am mai investit ceva bani. Va multumesc anticipat.
La mostenirea tatalui vin cei trei copii, cotele fiind de 1/3 pt fiecare.dvs aveti un drept de creanta pentru ce ati investit.
Daca au acceptat mostenirea si nu exista divergente intre mostenitori.
da,dar mama traieste dar a divortat in 1985 si a trecut lanumele de fata atunci cum ar arata succesiunea
mama dvs fiind divortata de tatal dvs nu are vocatie la succesiunea tatalui dvs.